Straight Edge a Scene náklonnost k tomu

26. prosince 2009 v 11:13 | Vasilisa Rosemarie |  Scene
Straight Edge - možná jste se již s tímto termínem setkali, možná jste ho někde zahlédli pod zkratkami jako sXe, xXx, SE, nebo možná vůbec nevíte, co to Straight Edge vlastně znamená. Protože se ale mnoho ze scene kids k sXe hlásí, pokusím se vám zkráceně vysvětlit, o co jde.
Vyznavače Straight Edge nepoznáte podle nějakého módního stylu, mohou se pohybovat kdekoliv a často ani netvrdí že sXe jsou. Nejčastěji se s nimi setkáte mezi přivrženci hardcore a punku, takže je můžete zahlédnout třeba na hc koncertech. Jediným poznávacím znakem může být velké černé X - většinou na rukou, buď vytetované, nebo třeba nalepené černou lepící páskou (ano, to černé X, které znáte z mnoha scene fotek znamená právě náklonnost ke Straight Edge). Jde jednoduše o filozofii, vyznání, myšlenkovou víru a je na každém, zda bude zákony SxE dodržovat.

//<![CDATA[ <!-- google_ad_client = "pub-7318133673210003"; google_ad_slot = "4097273621"; google_ad_width = 468; google_ad_height = 60; //--> //]]>
//<![CDATA[ google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad); //]]>
A co že je pravou podstatou Straight Edge? Jedná se o několik základních pravidel, mezi které patří hlavně abstinence jakýchkoliv drog, a to nejen tvrdých. Pokud chcete být SE, zapomeňte i na cigarety a alkohol! Dalšími tabu jsou také časté střídání sexuálních partnerů a jakékoliv fyzické násilí, rvačky apod. Z toho také vyplívá vegetariánství a antirasismus, k čemuž se samozřejmě přiklánějí i scene kids.

K tady tomu se Styl Scene naklání možná jste si všimly že scene girls mají na rukou nekraslené právě černé křížky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama